Tegoroczna edycja festiwalu Wake Up & Live w Sulęcinie musiała zostać odwołana z powodu panującej epidemii koronawirusa. Na szczęście żyjemy w czasach, w których wydarzenie mimo wszystko ma szansę się odbyć – w internecie! Zapraszamy!
Wake Up and Live to Festiwal Muzyki i Sztuki, który od 2007 roku odbywa się w Sulęcinie (województwo Lubuskie). Głównym organizatorem jest Sulęciński Ośrodek Kultury. W tym roku miała mieć miejsce XIV edycja wydarzenia, jednak panująca epidemia koronawirusa pokrzyżowała plany chyba nam wszystkim. Organizatorzy jednak nie do końca złożyli broń i już w najbliższy weekend zapraszają nas przed komputery! Jak sami mówią:
Na pewne rzeczy nie mamy wpływu – decyzja o odwołaniu tegorocznej, XIV edycji festiwalu Wake Up and Live nie była dla nas łatwa, ale tak jak obiecaliśmy – nie zdjęliśmy rękawic i znaleźliśmy sposób na to, aby dać Wam chociaż namiastkę festiwalowej atmosfery – tym razem w Waszych domach!
Wake Up and Live – XIV edycja online – szczegóły
Przed nami wyjątkowa, bo internetowa edycja Sulęcińskiego festiwalu Wake Up and Live. Wydarzenie odbędzie się w dniach 05 – 06 czerwca i w całości będzie dostępne w mediach społecznościowych oraz na kanale YouTube. Organizatorzy zapraszają nas na dwa piątkowe sety DJskie oraz trzy energetyczne koncerty w sobotę! A co poza tym? Wystawy, wywiady, wspominki wakeup’owe, festiwalowa audycja radiowa i inne niespodzianki, nie tylko muzyczne!
Festiwalowy rozkład jazdy:
PIĄTEK – 05.06.2020 r.
DJ Nambear – godz. 20.00
K-Jah – godz 21.30
SOBOTA – 06.06.2020 r.
AnEmJa – godz. 19.00
Zespół ETA – godz. 20.15
Sidney Polak – godz. 21.30
DJ Nambear
DJ Nambear, a właściwie Michał Giecewicz – DJ z Gorzowa Wielkopolskiego – miksuje głównie hip-hop, ale stara się poszerzać swoje horyzonty i nie zamykać się na inne gatunki muzyczne.
DJ Nambear specjalnie dla Was zagra soczystego, bujajacego seta na pograniczu roznych gatunków. Od funkujacego house i pulsujacej elektroniki przez dynamiczne r’n’b (to jest takie?!) aż po swoje korzenie, czyli black music.
K-Jah
W swój krąg muzyki zabierze Was Krystian „k-Jah” Walczak – kompozytor, DJ, który od wielu lat spełnia swoje muzyczne marzenia. Od najmłodszych lat inspirowała go szeroko pojęta muzyka Reggae / Dub / Roots. Muzyczna podróż, która rozpoczęła się w 2002 trwa do dziś – nieustannie komponuje, a jego produkcje zasilają dyskografię wokalistów z najdalszych zakątków świata.
AnEmJa
Anemja powstała pod koniec 2008 roku. Zespół tworzą: Dariusz Burak – wokal, Jacek Rybicki – gitara, Radosław Mleczek – bas oraz Sławek Wasilewski – na garach.
Styl – początkowe znaczne zabarwienie muzyczne kapeli w klimatach punk rockowych, czasem ewoluowało w kierunku hardcore z domieszką metalu.
Zespół ma na swoim koncie trzy demówki i jedną ep-kę wydaną własnym sumptem z pomocą dobrych ludzi. Obecnie AnEmJa z nową siłą pracuje nad swoim pełnowymiarowym debiutem. Czy to będzie hip-hop, a może disco polo? A może ostry cień mgły? O tym przekonacie się już niebawem!
Zespół ETA
ETA to zespół rockowy ze Szczecina, grający muzykę, która jest swoistym kompromisem między nowoczesnym rockiem, a punk rockiem. Można powiedzieć, że gatunek wypracowany przez ETĘ to połączenie energicznych rytmów punkowych z zapadającymi w głowę melodiami z pogranicza rocka i grunge, a wszystko to okraszone nowoczesnymi aranżacjami. ETA to nieślubne dziecko Rolling Stones i Nirvany, które wychowało się u boku wujka Green Daya. ETA ma za sobą wiele koncertów w Polsce oraz poza nią (m.in. zwycięzcy Pashion of the Young Festival w Niemczech, a także jako gwiazda wieczoru na Woodstock Ukraine 2018). Po występach zespołu możecie się spodziewać ogromnej ilości energii oraz endorfin w swoich żyłach, które sprawią, że będziecie chcieli więcej! Właśnie te czynniki zadecydowały o tym, że ETA cieszy się dużą liczbą wiernych fanów, których z każdym koncertem tylko przybywa!
Sidney Polak
Sidney Polak jest Warszawiakiem, piewcą Warszawy i warszawskiej Chomiczówki na której się wychował. Socjolog, muzyk, autor tekstów, kompozytor. Od roku 1990 członek T.Love – jednego z najbardziej znanych polskich zespołów rockowych. W roku 2004 rozpoczął karierę solową albumem pt.: „Sidney Polak” za który otrzymał 3 Fryderyki w kategoriach: autor, kompozytor i album roku – muzyka alternatywna. W swojej twórczości łączy gatunki takie jak reggae, hip-hop i miejski folk.
Niedawno wydał swoją trzecią solową płytę którą powraca na rynek po kilkuletniej przerwie. Album pt.; „3” wyraźnie nawiązuje do płyty debiutanckiej. Sidney ze swadą opowiada o wielkim mieście, próbuje sformułować pozytywny „przekaz” swojego pokolenia, nie tylko bawi ale dotyka też spraw poważnych, miłości, niepowodzeń życiowych, tęsknoty. Jest błyskotliwym obserwatorem codziennego życia.